Půjčovna zdravotních a kompenzačních pomůcek

Od října 2012 je otevřena půjčovna zdravotních pomůcek. Jedná se hlavně o pomůcky, které pomůžou při částečné nebo úplné imobilitě. Půjčit si některou z nabízených pomůcek může každý kdo má zdravotní problémy, a to jak osobně, tak i přes osobu, která se o něj stará. Nejlépe přes někoho z rodiny.

Preferujeme kratší dobu půjčení – než se vylepší zdravotní stav. Osobám, které mají trvalejší zdravotní problémy, pomůže naše zařízení překlenout dobu, než si pořídí vlastní pomůcku. Na místě je možné si  vyzkoušet, zda Vám pomůcka vyhovuje. Jsme vedeni snahou uspokojit co nejvíce osob, ale naše možnosti jsou omezené počtem pomůcek.

Za zapůjčení pomůcek, zaplatíte pouze drobný režijní poplatek. Toto je nutné, abychom byli schopni připravit pomůcku k dalšímu půjčení (vyprání, vyčištění, vydezinfikování a provozní údržba).

Půjčovnu jsme mohli otevřít díky grantu Jihočeského kraje. Pro dodání pomůcek jsme vybrali renomovaného českého výrobce a prodejce těchto pomůcek Interiér Vysočina.

  • Elektrická polohovací postel

  • Mechanická polohovací postel s příslušenstvím

  • Příslušenství k posteli – matrace, hrazda, držák infuzí

  • Chodítka

  • Toaletní křesla, invalidní vozíky

  • Aktivní antidekubitní matrace

  • Bezdrátové dorozumívací zařízení

Důležité informace

Půjčovna pomůcek se nachází v Centru sociálních služeb Jindřichův Hradec, Česká 1175, Jindřichův Hradec II.

Provozní doba: Po – Pá 8,00 – 14.30 hod.
po předchozí telefonické domluvě na tel: 605 288 037 – p. Šulc

Na výše uvedeném čísle získáte veškeré informace a lze si domluvit i schůzku, kde si všechny pomůcky prohlédnete bez nutnosti půjčení. Dotaz nebo  připomínku lze také zaslat na e-mail . Rádi Vám odpovíme pokud uvedete svou e-mailovou adresu. Podrobné informace a možnosti výpůjčky naleznete v provozním řádu půjčovny. Některé ze zdravotních pomůcek jsou i ve složeném stavu objemné. Proto máme pro Vás možnost využít k odvezení pomůcky dopravce, se  kterým případné podmínky, čas a místo dovozu snadno telefonicky domluvíte. Tento dopravce je schopen i pomůcku složit a připravit k použití. Kontakt obdržíte na požádání při sjednávání výpůjčky.
počítadlo přístupů:počítadlo přístupů